Sağlık

Güneş çarpmasından korunma yöntemleri nelerdir ?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte olağan üstü sıcak dönemlerini yaşadığımız bu yıl sıcaktan korunmak için daha fazla tedbirler almak önem arz etmektedir. Sıcak aylarda yapılması gereken en önemli hususlardan biri hiç şüphesiz sağlıklı beslenme olmaktadır. Sağlıklı beslenme için uzman bir diyetisyenden faydalanmak kişi adına olumlu katkı sağlayacaktır.

Uzman hekimler tarafından sıcaktan korunmak için gerekli tavsiyelere uyulması bu konuda önemlidir. Zira sıcağın insan hayatına doğrudan olarak etkisi olumsuz sonuçları da hiç şüphesiz beraberinde getirebilir.

Bunlardan en önemlilerinden olan güneş kremi kullanımı doğrudan güneş ışığının insana verebileceği zararın önüne geçmekte önemli rol oynamaktadır. Ayrıca belirtilen riskli zamanlarda kronik rahatsızlığı olanların güneş ışığına maruz kalmaması tansiyon, şeker gibi önemli rahatsızlıkların tetiklenmemesi adına oldukça önemlidir.

Zorunlu hallerde güneşe maruz kalmanız gereken durumlarda şapka kullanımı güneşin zararlı ışınlarının doğrudan vücuda temas etmemesi açısından en önemli önlemlerin başında gelmektedir.

One thought on “Güneş çarpmasından korunma yöntemleri nelerdir ?

  • Havalar bu sene ciddi anlamda sıcak olması bekleniyor. Dikkat etmekte fayda var. 🙂

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir